Betonový plot vyniká rychlou výstavbou a dlouhou životností

Betonový plot, zdroj: www.stavebniny-libusin.cz

Betonové ploty získaly v posledních letech na oblibě. Poskytují totiž dostatek soukromí, vynikají dlouhou životností, jejich stavba je rychlá a na výběr se nabízí velké množství provedení. Podívejte se na další výhody betonového oplocení a zjistěte, jak postavit betonový plot.

Ploty z betonu představují prefabrikované betonové díly, které se vkládají na sebe mezi plotové sloupky. Výšku plotu lze přizpůsobit podle počtu na sebe vkládaných dílů. Tímto skládacím systémem lze postavit plot s výškou od 1 do 2,5 metru.

Betonové oplocení vytváří pevnou, bezpečnou a neprůhlednou zábranu, která je vhodná pro ohraničení pozemků nejen u rodinných domů, ale také u firemních areálů nebo soukromých sportovišť. Pokud ale chcete zachovat částečný průhled, lze jednotlivé plotové dílce proložit například dřevěnými latěmi.

Betonové ploty vynikají rychlou výstavbou a dlouhou životností

Největší předností betonových plotů je rychlá výstavba, která kromě zabetonování plotových sloupků nevyžaduje žádné technologické pauzy. Jednotlivé plotové díly lze na sebe snadno ukládat, čímž plot doslova roste před očima.

Další výhodou je dlouhá životnost bez zvláštní údržby. Betonový plot totiž nemusíte natírat, penetrovat ani jakkoliv udržovat. Oplocení z betonu zároveň vyniká robustním vzhledem, který zamezuje pohledům zvenčí a zvýší zabezpečení nemovitosti.

Zapomínat nesmíme ani na designová provedení, která vypadají jako betonová cihla nebo imitují přírodní kámen, betonové omítky i dřevěné trámy.

Jak postavit betonový plot?

Výstavba betonového plotu není složitá. Stačí vyměřit místa pro plotové sloupky, které se do podloží zabetonují. Jedno plotové pole na délku měří 2,05 m. Pokud vám ale koncový rozsah nebude vycházet, neděje se nic katastrofického. Plotová pole lze rozřezat, například bruskou s řezným kotoučem. Do připravených plotových sloupků se pak postupně shora zasouvají jednotlivé plotové dílce. Vrchní část plotu lze mít rovnou nebo ukončit speciálním zakončovacím dílem se zaoblenou koncovou stranou.

Betonové ploty zakoupíte online

Široký výběr betonových plotů v různých provedeních poskytuje společnost STAVEBNINY LIBUŠÍN Ivo Klug s.r.o., jejichž kompletní nabídku naleznete na stránce www.stavebniny-libusin.cz. Betonové ploty nyní nakoupíte i z pohodlí domova přes e-shop. Stačí si pouze vybrat požadovaný design. Proto navštivte stavebniny Plzeň a pusťte se do výstavby vašeho plotu.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?