Betonové jímky řeší problémy s odpadními vodami i zachytávání dešťové vody

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Sice v dnešní době již řada lidí nemusí řešit žumpu ani septik, protože je napojena na kanalizační systém, ale zdaleka ne ve všech oblastech tomu tak je. Nemusí se jednat ani o místa až tak vzdálená od civilizace. V řadě obcí stále kanalizace chybí. V současnosti se již klasické žumpy nepoužívají, ale využívají se septiky. Ty jsou nejčastěji plastové, ale můžete zvolit také betonovou variantu, která má ještě řadu dalších využití.

Zachytávání dešťovky je řešením sucha

Právě betonová jímka může dobře posloužit i lidem, kteří mají odpadní vody již vyřešeny. Mohou být totiž použity také třeba na zachytávání dešťové vody. Takové jímky na dešťovou vodu dokáží zachytit vodu ze střechy, kterou následně můžete využít jako užitkovou třeba k zalévání na zahradě. Pokud si vybudujete důmyslnější systém, můžete tímto zdrojem například splachovat toalety.

Tato skutečnost samozřejmě vede k úsporám ve vaší peněžence, protože je zbytečné pro užitkové účely pouštět vodu z vodovodního řádu. V mnoha případech je to dnes již samo o sobě problémem, protože obce, zejména v letních měsících, často omezují využívání obecního vodovodu, což vede k tomu, že s obecní vodou se nesmí třeba:

  • Zavlažovat zahrada
  • Napouštět bazén

A pro všechny tyto účely samozřejmě není problém využít právě vodu dešťovou. Postačí vám k tomu instalace kvalitní betonové jímky, kde dobrý dodavatel je schopen zajistit realizaci usazení v ceně. Dopravu jímky a usazení tak můžete nechat na odbornících a vy si budete moci již pouze užívat výhod, které tento systém přináší.

Různé rozměry betonových jímek

Většinou se jímky vyrábějí v různých rozměrech, a to obvykle od 4 do 12 kubických metrů. Pokud byste chtěli jímku používat jako septik, o čemž jsme hovořili v úvodu, je vhodné zvolit aspoň 7 kubických metrů. Nebudete ji muset tak často vyvážet.

Může vás zajímat

Komentář: Odzvonilo plynovým kondenzačním kotlům? V Německu vláda omezuje jejich prodej, něco podobného se chystá i v Česku

Evropští zákonodárci hledají cesty, jak utnout vytápění plynem. Rozdíly mezi evropskou legislativou a efektivním způsobem vytápění popisuje Roman Švantner.