4 kroky k energeticky šetrné domácnosti

zdroj: www.recu-clim.cz

Sníte o domácnosti, která nebude nadměrně zatěžovat životní prostředí, a už vůbec ne vaši peněženku? Máte ji na dosah ruky! Možná se spokojíte s menšími krůčky v podobě změny každodenních návyků, možná se nakonec přikloníte pro investici do moderních technologií, jež vám z dlouhodobého hlediska ušetří pořádný ranec. Ať tak či onak, následující tipy vám určitě přijdou vhod.

1. Produkujte méně odpadu

Dosažení zero waste stavu, kdy domácnost neprodukuje žádný odpad, který by nešel zpětně využít, je poměrně těžké. Výraznější snížení produkce však problém nepředstavuje: začněte kompostovat, nakupujte co nejvíce věcí bez obalů, nepoužívejte igelitové nákupní tašky a… třiďte odpad!

2. Sviťte LEDkami

Svícení sice nepředstavuje největší složku celkových výdajů za energie, ale o to jednodušší výměna klasických zdrojů za ultra úsporné LED žárovky je. Nevyjdou vás draho a ušetříte díky nim většinu energie.

3. Pořiďte si rekuperaci

Pokud jste o řízeném větrání slyšeli jen z rychlíku, rozšiřte si obzory, protože právě tímto způsobem můžete ušetřit podstatnou část tepla, které byste jinak vyvětrali otevřenými okny. Odborníci na rekuperace do domu Hradec Králové z Recu-Clim vyzdvihují i další výhody technologie: zvyšuje celkový hygienický standard, má pozitivní vliv na zdraví (filtruje nečistoty z venkovního prostředí) a v neposlední řadě brání vniku hmyzu.

Rekuperace vzduchu, zdroj: www.recu-clim.cz

4. Vytápějte pomocí tepelného čerpadla

Hledáte nejčistší zdroj tepla? V současné době se titulem nejšetrnějšího topného systému chlubí tepelná čerpadla. Oproti zemnímu plynu, akumulačnímu vytápění či přímotopům jsou úspornější až o 70 %. A protože jde o relativně obsáhlou problematiku, obraťte se na někoho, kdo jí rozumí. Třeba na zmíněnou společnost Recu-Clim, která instaluje tepelná čerpadla Hradec Králové.  Domluvte si konzultaci a nechte si poradit vhodné řešení.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.