10 druhů nářadí, které by vám doma nemělo chybět

zdroj: pixabay.com

Každá domácnost potřebuje občas něco opravit, přitlouct nebo přišroubovat. Jaké nářadí by doma nemělo chybět, abyste zvládli základní správky? V článku poukážeme na nejběžnější nářadí, které v domácnosti využijete.

Svinovací metry

Asi nejpoužívanějším kusem nářadí v dílně i domácnosti je metr. Metry se prodávají dřevěné skládací a plastové skládací v délkách 1 až 3metry, ale nejoblíbenější jsou metry svinovací. Ty nabízíme v našem obchodě v délkách: 1; 2; 3; 5; 7,5; 8; a 10 metrů. Dalším prodejním artiklem jsou svinovací pásma. Prodávané délky: 10-20 m; 30-50 m; 60-100 m.

Nabízíme svinovací metry s přesným počátečním bodem měření. Metr s různou šířkou pásky je uložen v ergonomickém pouzdře. Pohyblivý háček umožňuje korektní měření jak vnitřních, tak i vnějších rozměrů. Zámek měřící pásky je u některých metrů blokovací. Nějaké metry jsou opatřeny pružinou pro zpětné navíjení pásku. Spona pro připevnění na opasek je další součástí některých svinovacích metrů. U výrobků uvádíme také třídu přesnosti.

Kladiva

V domácí dílně by nepochybně nemělo chybět kladivo. Pro drobné práce v domácnosti uplatníte nejvíce kladivo zámečnické. V naší nabídce najdete běžné zámečnické kladivo o váze 500g od Zbirovie – tedy ani příliš těžké, ani příliš lehké.

Šroubováky

V domácnosti by neměla chybět sada šroubováků. Jeden šroubovák je sice málo, ale na druhou stranu je zbytečnost zásobovat dílnu nespočetným množstvím. Jaké tedy vybrat? V základní výbavě by neměl chybět šroubovák s plochou hlavou a křížový šroubovák. Vytipovali jsme sadu základních druhů, které si poradí s drtivým množstvím běžných domácích oprav. Práce s nimi bude pohodlná a výkonná. Jedná se o 5-dílnou sadu PROFI LINE osvědčené české značky Narex. Můžete si ji objednat v našem eshopu. Splňují důležité parametry: příjemná rukojeť a odolný dřík. Rukojeť je ergonomická s šestihranným průřezem, odolná proti oleji a benzínu a tvar brání samovolnému pohybu při odložení. Dřík je vyroben ze zušlechtěné, vysoce legované oceli. Jeho povrch je chromován a pracovní díl černěn.

Sada obsahuje:

 • 1x plochý šroubovák o rozměrech: 3,0 x 75 mm
 • 1x plochý šroubovák o rozměrech: 4,0 x 100 mm
 • 1x plochý šroubovák o rozměrech: 6,5 x 150 mm
 • 1x křížový šroubovák o rozměrech: PH1 x 80 mm
 • 1x křížový šroubovák o rozměrech: PH2 x 100 mm

Kombinované kleště

Kombinované kleště, nebo lidově kombinačky nesmí chybět v žádné dílně. Jsou vybaveny plochými vroubkovanými čelistmi, ozubenými rádiusovými čelistmi a štípacími čelistmi. Určené jsou k ohýbání, vrtání, štípání, k vytažení zatlučeného hřebíku a stříhání drátů.

Pro domácnost doporučujeme ještě tzv. sikovky, které popisujeme níže.  Kombinované kleště můžeme dělit na tyto podtypy:

 • Kombinované kleště malé
 • Izolované a neizolované
 • Silové
 • Půlkulaté
 • Úzké ploché
 • S kulatými prodlouženými čelistmi
 • Kleště na kroužky
 • Segenové
 • SIKO kleště /klíšťový klíč stavitelný/

SIKO kleště

SIKO kleště nebo-li sikovky jsou oblíbeným druhem kleští, používané v domácích dílnách. Mají dlouhá ramena a nastavitelné vyhnuté čelisti. Vybírat můžete z kleští o délce od 180 mm do 610 mm. Pro domácí účely dostačuje délka 250 mm, ideální pro práci v dílně, a použitelná i pro instalatérské práce. Doporučujeme německou značku KNIPEX – kvalitní kleště s posuvným průchozím čepem, s dvojitým vedením, zaručující stabilitu nastavení a zamezení proklouznutí.

AKU šroubováky a vrtačky

Aku šroubováky či aku vrtačky jsou populární označení pro šroubováky a vrtací šroubováky napájené energií z akumulátorů. Jednou z výhod aku nářadí je tedy práce bez potřeby elektrického připojení a nepohodlné manipulace s kabelem.

Malý stroj padne dobře do ruky a využijete ho při drobných pracích v domácnosti, např. pro montáž nábytku. Dostatečný výkon za výbornou cenu včetně dvou akumulátorů a kufru má profesionální Aku vrtací šroubovák ASV 18-2A 1,5 Ah Narex, který najdete také v našem internetovém obchodě.

Gola sada

Všude tam, kde se nevejde klíč, nebo je potřeba silnější dotažení, poslouží Gola sada. Pomocí gola sad lze jednoduše utahovat a povolovat matice, šroubovat různé druhy vrutů a šroubků… Jsou předurčeny pro práci v dílně, údržbu v domácnosti a své uplatnění najdou i v garážích. Liší se velikostí čtyřhranu na ráčně. Kvalitní provedení ráčny napomáhá k použitelnosti pro špatně dostupné prostory. Dalšími odlišnostmi jsou nástrčné hlavice, bity a dodávané příslušenství.

Z našeho eshopu doporučujeme 33-dílnou gola sadu nástrčných hlavic 1/4″ GOLA. Je vyrobena z kvalitní chrom-vanadiové oceli.

Sada obsahuje vše, co by od ní mohl domácí kutil, ale i řemeslník očekávat:

 • 12x metrická hlavice 1/4″: 4, 4,5, 5, 5,5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 mm
 • 12x zástrčný bit: křížový o velikosti 1-2-3 mm, plochý o velikosti 4-5,5-7 mm, imbus o velkosti 3-4-5-6-7-8 mm
 • 1x ráčna 1/4″: 145 mm
 • 1x nástavec s rukojetí 1/4″: 150 mm
 • 1x nástavec 1/4″: 50 mm
 • 1x vratidlo 1/4″ 110 mm
 • 1x kardanův kloub 1/4″
 • 1x redukce na bity
 • 3x zástrčný Imbus: 1,5, 2, 2,5 mm

Vodováhy

V dílně nebo domácnosti by neměla chybět alespoň malá, půlmetrová vodováha na přidělání poličky, vyrovnání lednice, pračky apod. Trh nabízí nepřeberné množství tohoto zboží. Můžete si vybírat například z laserových nebo digitálních vodováh. Nejčastěji je vodováha vybavena dvěma libelami, jednou pro horizontální a druhou pro vertikální měření.

Nejběžnější a nejprodávanější délky vodováh použitelné především pro jednoduché práce v domácnosti jsou délky 60 a 80 cm. V případě potřeby je možné vodováhu nastavit o delší rovné prkno a tím si ji protáhnout.

 

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.