Rychlé recepty
Domů / Dům a bydlení / Výběr nábytku pro venkovní posezení

Výběr nábytku pro venkovní posezení

Venkovní nábytek, zdroj: www.pixabay.com
Venkovní nábytek, zdroj: www.pixabay.com

Příjemné letní dny přímo vybízejí k venkovnímu sezení a grilování. Je však váš zahradní nábytek v dobrém stavu?

 

Velkým problém venkovního nábytku zakoupeného z různých hypermarketů je jeho nekvalitní konstrukce a omezená životnost. I když se při jeho výběru může zdát, že je bytelný a mnoho vydrží, bohužel často opak bývá pravdou.

Na venkovní nábytek jsou kladeny vyšší nároky, než na nábytek interiéru. Musí snášet UV záření, déšť, vlhkost a změnu teplot.

Jak ale vybrat kvalitní nábytek, který nám poslouží několik let a přitom nekoupit zajíce v pytli? Řešení je jednoduché. Na místo nakupování v zahradních a nábytkářských supermarketech se podívejte rovnou do prodejen specializujících se na prodej gastro nábytku. Těchto obchodů není příliš, za to nabízí kvalitní nábytek prověřený restauracemi, hotely a kavárnami, které by si nedovolily investovat do nekvalitních výrobků na úkor pohodlí svých hostů.

A právě exteriérový nábytek určený pro venkovní zahrádky kaváren a restaurací vyniká vysokou odolností proti povětrnostním vlivům, je odolný proti UV záření a také proti dešti. A to i v případě, že disponuje polstrovanými částmi. Sortiment venkovního nábytku je rázem rozšířen o polstrované židle, ale také pohodlná křesla a pohovky, které nemusíte skrývat před deštěm.

Odolnost proti klimatickým podmínkám

Vysokou odolnost vůči klimatickým podmínkám zajišťují speciální exteriérové látky Sunbrella, které jsou vhodné na čalounění nábytku, slunečníků, lehátek a polštářů.

Tyto látky jsou prodyšné a přitom jsou hydrofobní, tudíž odpuzují vodu, ale také mastnotu. Látky netrpí plísněmi a neztrácí svou barvu, jelikož jsou odolné vůči UV záření.

Venkovní látky Sunbrella jsou nabízeny v mnoha barevných provedeních, ze kterých si vybere i nenáročnější zákazník.

Ale proč vůbec při výběru nábytku se zmiňuji o látkách? Protože vás chci informovat, že zahradní nábytek nemusí být čistě dřevěný s nejrůznějšími přehozy, které po sezení vždy uklidíme, ale že zahradní nábytek může být také polstrovaný a očalouněný speciální nepromokavou látkou. Takový nábytek nemusíme vždy před deštěm uklízet a přitom nám dopřeje pohodlné a komfortní sezení.

Zahradní křesla a pohovka

Nyní se již dostaneme k samotnému výběru zahradního nábytku. Výběr sezení na zahradní terase optimalizujeme na počet osob. Nejčastěji se k rodinným terasám koncipuje místo pro 6 – 8 osob.

Na co ale naše hosty usadit. V internetovém obchodě nábytku pro hotely a restaurace www.objekta.sk je nabídce mnoho designových dřevěných i polstrovaných židlí a křesel. Výhodou je, že všechny nabízené židlese liší od běžně dostupných židlí v nábytkářských velkoobchodech.

Každý kus je designovou ozdobou, která zkrášlí vaši zahradu. K nutným vlastnostem pro venkovní židle patří jejich odolnost proti klimatickým podmínkám a samozřejmě bytelnost a pohodlí při sezení.

Právě komfortní pohodlí zajišťují křesla a sedačky, které lze očalounit látkami Sunbrella pro venkovní použití.

Křeslo Elva Lounge, zdroj: www.objekta.sk
Křeslo Elva Lounge, zdroj: www.objekta.sk

Výběr zahradního stolu

Nepostradatelnou součástí každého posezení je stůl. V rámci výběru zahradního stolu klademe největší důraz na jeho velikost a výšku. Nechceme přeci, abychom se u stolu příliš tísnili, nebo aby byl příliš vysoký a my z pohodlí křesla těžko dosáhli k jídelnímu talíři. Vedle velkého primárního stolu je vhodné terasu doplnit menším konferenčním stolem, který umístíme například vedle křesla a bude sloužit na odkládání kávy a zákusku.

Prodejce gastro nábytku Objekta

Veškerý sortiment, o kterém dnes byla řeč, tedy vnitřní i venkovní nábytek a odolné exteriérové látky pořídíte v prodejně společnosti Objekta s.r.o., která se zaměřuje na nábytek učený pro kavárny, hotely a restaurace.

Zboží si můžete také prohlédnout v jejich internetovém obchodě, kde naleznete opravu jedinečné kousky nábytku, které zpestří každý interiér, ale také venkovní terasy.

Může vás zajímat

Jak ušetřit za elektřinu?

Zdroj: www.pixabay.com Už vás nebaví platit vysoké účty za elektřinu? Máte už dost žití od …

15 komentářů

 1. Radek Káňa

  Ahoj, hledám kvalitní zahradní nábytek, kterej bych nevyhazoval po první sezóně… Poradí mi někdo?

  • Dřevěnej nábytek bych řekl, že už má dávno odzvoněno, plast vůbec nezvažovat a teď letí umělej ratan, je to dobrej kvalitní materiál, pevnej a pružnej, když je kvalitní nedá se na něj stěžovat, mám z něho zahradní nábytek

  • Ahoj. Na to doporučuji umělý ratan. Nebo kov… ale u toho mě štvalo že se v létě hrozně rozpálil od sluníčka. Ten ratan mi celkem vyhovuje, protože nehnije, je pohodlný a v létě je spíše příjemně chladivý než horký. I když ta cena může odrazovat, mě se nakonec investice vyplatila.

 2. Miloš Rýc

  Já budu trochu oponovat a jsem pro klasický dřevo! dřevo je dřevo má to svůj styl

 3. Radek Káňa

  A co drží? kolikátou sezónu to máte, Jirko? já o tom uvažuju, ale zas na druhou stranu dřevo je dřevo.

 4. Mám třetí sezonu komplet od terassy.cz a zatím nemám co bych vytkl, nábtek přivezli komplet, at je prakticky jakékoliv počasí tak to neuklízím a nerezne nic, pořád takřka jako novej

 5. Radek Káňa

  Mě radil kámoš ratanovej nábytek od Teek obchod tak nevim

 6. Radek Káňa

  Vy to neschováváte? Nebo máte zastřešeno? Co polstrování?

 7. Karel Kratochvíl

  jo já jsem měl nábytek z Teekshopu a pro těch pár kusů, jako je to hezkej designovej nábytek ,cena byla lákavá a kvalitu zjišťuju teď už bych asi hledal dál…

 8. Nemám zastřešeno, neschovávám celý ty jejcih potahy jsou voděodpudivé, ta voda de facto porteče, takhle nám to aspoň vysvětlovali, takže nic nikam neodnáším. Samozřejmě na zimu, jo, ale jinak je to fakt kvalitní materiál a není proč, tohle řeši.

 9. Karel Kratochvíl

  No tak my jsme museli sestavovat, to je první věc, a ten ratan je vidět, e to není tak kvalitní j- slabej výplet, no příště bych byla chytřejší, ale chtěl jsem to hned teĎ,t ak to mám

 10. Radek Káňa

  a to vám to oprvdu nerezne, a potahy jsou pořád jak nový? Až se mi nechce věřit

 11. vůbec jsou to kompletní moduly ani se nic nešroubuje všechno přijde komplet hotový, ostatně všechno máš na jejich stránkách! http://www.terassa.cz/

 12. Radku já vám to vysvětlím, nemůže to reznout protože to je kompletní díly, vždycky ty levnější varianty se montují, jsou tam vidět spoje, které reznou, dívejte se taky na to z čeho je to vyrobený, jestli dural,nebo hliník, což nerezene nebo levnější ocel která rezna. A poznáte to i podle výpeltu jak je řídký nebo není a v neposlední řadě potahy. Z čeho to je jestli molitan nebo něco kvalitního! Jednoduchý

 13. Radek Káňa

  aha, díky za vysvětlení, takže kompletní moduly, kvalitní polstrování a výpet. Díky na tu Terassu mrknu.