Rychlé recepty
Domů / KOMERČNÍ SDĚLENÍ / Letní osvěžení v zahradním bazénu

Letní osvěžení v zahradním bazénu

Fóliový bazén, zdroj: www.bazeny-waltr.cz
Fóliový bazén, zdroj: www.bazeny-waltr.cz

Slunečné léto přímo vybízí ke koupání a příjemnému osvěžení. Představa přeplněného koupaliště a boj o kousek volného místa nás však může snadno odradit.

Snadným řešením je pořízení domácího bazénu přímo na vaší zahradu nebo chalupu. Kdykoliv budete mít chuť a čas, nemusíte vážit kolikrát dlouhou cestu na koupaliště, a téměř ihned si můžete dopřávat relaxaci v soukromí domova.

 

Typy bazénů

Rozlišujeme několik druhů bazénů s rozdílnými vlastnostmi, kvalitou a také složitostí instalace. V krátkosti se zaměříme na zásadní charakteristiky.

Plastové bazény patří kvůli nízké ceně a snadné instalaci k nejžádanějším typům. Plastové nebo také samonosné bazény se vyrábí v jednom celku, který se instaluje do země. Postačí jen vyhloubit odpovídající výkop, vysypat podloží pískem a bazén usadit. Výhodou plastových bazénů je jejich vysoká odolnost vůči chemickému a mechanickému poškození. Nevýhodou je omezená nabídka tvarů, kterou jsou většinou oválné nebo obdélníkové konstrukce.

Dalším typem jsou laminátové bazény, které vynikají vyšší životností než plastové a fóliové bazény. Díky specifické výrobě je možné vyrábět nejrůznější tvary. Laminátové bazény mají zvýšenou odolnost vůči mechanickým a chemickým vlivům. Výhodou, kterou jistě oceníte je, že laminát nekřehne, neztrácí svou barvu a samotná konstrukce bazénu umožňuje ponechat vodu v bazénu i přes zimu. Bazén nepopraská, ani se jinak nepoškodí.

Na stavbu jsou složitější fóliové bazény, jejich konstrukce se skládá z železobetonového pláště, na který se následně instaluje speciální fólie. Náročnější stavba má vliv na výbornou pevnost a bytelnost bazénu. Navíc si design bazénu můžete přizpůsobit podle vlastních potřeb, díky výběru z velkého množství barev bazénových fólií.

Relativně nejdražší jsou keramické bazény, které však disponují nejdelší životností, maximální odolností a téměř neomezenou možnosti barevné individualizace. Keramické bazény disponují podobnou železobetonovou konstrukcí, jako fóliové bazény, jen s tím rozdílem, že povrch je obložen obklady nebo mozaikou.

Praktické zastřešení bazénů

Plánujeme-li výstavbu venkovního bazénu, pak bychom měli myslet i na ochranu vody před znečištěním listím a dalšími nečistotami. Zastřešení bazénů není praktické jen jako ochrana před nečistotami, ale může také výrazně prodloužit koupací sezónu.

Vybavíme-li bazén solárním ohřevem vody, stoupne teplota vody až o 6 oC. Díky zastřešení pak nevznikají velké tepelné ztráty a voda je příjemně teplá. Navíc se můžeme dopřát osvěžující koupel po ránu nebo za deště. Díky zastřešení spotřebujeme také méně bazénové chemie.

A aby byl pocit z koupání dokonalý, nezapomínejte na bazénové příslušenství, kterými jsou filtrace, solární ohřevy vody, zařízení vytvářející protiproud nebo přípravky na úpravu vody.

 Kvalitní bazény Waltr

A kde kvalitní bazény pořídit? Již přes 17 let se výstavbou kvalitních bazénů a zastřešení zabývá firma Bazény Waltr. Letitá praxe zaručuje perfektní zkušenosti v oboru, které jsou podpořeny odborným poradenstvím.

Bazény Waltr poskytují komplexní servis služeb od návrhu realizace, přes vyhotovení, až po servis bazénového příslušenství.

Chcete-li mít kvalitní bazén s dlouhou životností? Obraťte se na nejlepší odborníky v oboru.

Může vás zajímat

Betonové jímky řeší problémy s odpadními vodami i zachytávání dešťové vody

Jak efektivně zachytávat dešťovou vodu? Do čeho svádět odpadní vody? Podívejte se, jaké možnosti nabízí kvalitní betonové jímky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..