Rychlé recepty
Domů / KOMERČNÍ SDĚLENÍ / Letní osvěžení v zahradním bazénu

Letní osvěžení v zahradním bazénu

Fóliový bazén, zdroj: www.bazeny-waltr.cz
Fóliový bazén, zdroj: www.bazeny-waltr.cz

Slunečné léto přímo vybízí ke koupání a příjemnému osvěžení. Představa přeplněného koupaliště a boj o kousek volného místa nás však může snadno odradit.

Snadným řešením je pořízení domácího bazénu přímo na vaší zahradu nebo chalupu. Kdykoliv budete mít chuť a čas, nemusíte vážit kolikrát dlouhou cestu na koupaliště, a téměř ihned si můžete dopřávat relaxaci v soukromí domova.

 

Typy bazénů

Rozlišujeme několik druhů bazénů s rozdílnými vlastnostmi, kvalitou a také složitostí instalace. V krátkosti se zaměříme na zásadní charakteristiky.

Plastovébazénypatří kvůli nízké ceně a snadné instalaci k nejžádanějším typům. Plastové nebo také samonosné bazény se vyrábí v jednom celku, který se instaluje do země. Postačí jen vyhloubit odpovídající výkop, vysypat podloží pískem a bazén usadit. Výhodou plastových bazénů je jejich vysoká odolnost vůči chemickému a mechanickému poškození. Nevýhodou je omezená nabídka tvarů, kterou jsou většinou oválné nebo obdélníkové konstrukce.

Dalším typem jsou laminátové bazény, které vynikají vyšší životností než plastové a fóliové bazény. Díky specifické výrobě je možné vyrábět nejrůznější tvary. Laminátové bazény mají zvýšenou odolnost vůči mechanickým a chemickým vlivům. Výhodou, kterou jistě oceníte je, že laminát nekřehne, neztrácí svou barvu a samotná konstrukce bazénu umožňuje ponechat vodu v bazénu i přes zimu. Bazén nepopraská, ani se jinak nepoškodí.

Na stavbu jsou složitější fóliové bazény, jejich konstrukce se skládá z železobetonového pláště, na který se následně instaluje speciální fólie. Náročnější stavba má vliv na výbornou pevnost a bytelnost bazénu. Navíc si design bazénu můžete přizpůsobit podle vlastních potřeb, díky výběru z velkého množství barev bazénových fólií.

Relativně nejdražší jsou keramické bazény, které však disponují nejdelší životností, maximální odolností a téměř neomezenou možnosti barevné individualizace. Keramické bazény disponují podobnou železobetonovou konstrukcí, jako fóliové bazény, jen s tím rozdílem, že povrch je obložen obklady nebo mozaikou.

Praktické zastřešení bazénů

Plánujeme-li výstavbu venkovního bazénu, pak bychom měli myslet i na ochranu vody před znečištěním listím a dalšími nečistotami. Zastřešení bazénů není praktické jen jako ochrana před nečistotami, ale může také výrazně prodloužit koupací sezónu.

Vybavíme-li bazén solárním ohřevem vody, stoupne teplota vody až o 6 oC. Díky zastřešení pak nevznikají velké tepelné ztráty a voda je příjemně teplá. Navíc se můžeme dopřát osvěžující koupel po ránu nebo za deště. Díky zastřešení spotřebujeme také méně bazénové chemie.

A aby byl pocit z koupání dokonalý, nezapomínejte na bazénové příslušenství, kterými jsou filtrace, solární ohřevy vody, zařízení vytvářející protiproud nebo přípravky na úpravu vody.

 Kvalitní bazény Waltr

A kde kvalitní bazény pořídit? Již přes 17 let se výstavbou kvalitních bazénů a zastřešení zabývá firma Bazény Waltr. Letitá praxe zaručuje perfektní zkušenosti v oboru, které jsou podpořeny odborným poradenstvím.

Bazény Waltr poskytují komplexní servis služeb od návrhu realizace, přes vyhotovení, až po servis bazénového příslušenství.

Chcete-li mít kvalitní bazén s dlouhou životností? Obraťte se na nejlepší odborníky v oboru.

Může vás zajímat

Betonové jímky řeší problémy s odpadními vodami i zachytávání dešťové vody

Jak efektivně zachytávat dešťovou vodu? Do čeho svádět odpadní vody? Podívejte se, jaké možnosti nabízí kvalitní betonové jímky.